Published on

Zewnętrzne Bóstwa w Lord of the Mysteries

Authors
  • avatar
    Name
    Adriana Gómez
    Bio
    Autora de novelas web, MundoNovelaWeb, 2008–2013

Spis treści

Wielcy Starożytni

Wielcy Starożytni zajmują poziom wyższy od Sekwencji 0 i są reprezentacją istot mogących oddziaływać na Ziemię:

#Zewnętrzne BóstwoPodległe ŚcieżkiIntrygi i Kabały
1Matka Bogini RozpustyWładczyni Księżyca i Macierzyństwa, tkająca tajemniczy gobelin przeznaczenia i ciała.Wzrusza serca śmiertelników i wieczności poprzez Szkołę Myśli Róży i Szkołę Myśli Życia, wdając się w wiekuisty taniec kontroli i chaosu.
2Syn ChaosuPanuje nad sferami Czarnego Cesarza i Sprawiedliwego, władca anarchii i prawa.Pod Jego mrocznym skrzydłem znajduje się poważana Rodzina Tamara, orkiestrator cichej symfonii porządku i entropii.
3Drzewo Matka ŻądzyWzywa Nexus i Otchłań, jest syreną z niezgłębionych głębin.Wymyślne korzenie Szkoły Myśli Róży czerpią z Jej niewyczerpalnego źródła, tkać ścieżkę pragnień i rozpaczy.
4Krąg UniknieniaDyrygent kroków Tancerza, strażnik cyklicznego przypływu i odpływu czasu.W sakralnych salach Grzeszników rozbrzmiewa echa Ich niebiańskiej twarzy, bijące dzwony przeznaczenia.
-Nadzorca Wymiarów WyższychTajemnicza i niewidzialna siła, kosmiczny wartownik.Ukryty w próżni, jest obserwatorem wielowymiarowego rozproszenia.
-Władca SupernowejOlbrzym przechadzający się pośród gwiazd, jarzący się niezrealizowanym potencjałem.Czuwa w pustce przestrzeni, jak tytan oczekujący na nadejście Jego niebiańskiej chwili.

Te istoty były niegdyś częścią Pierwotnego Stwórcy, z częścią Ich Sefirotów i Charakterystyk Przybyszów przyciągniętymi do Ziemi przez Prawo Zbieżności.

Osłabienie Bariery i Ochronna Pieczęć

Bariera, utworzona przez pozostałą moc Pierwotnego Twórcy, z czasem słabnie, gdy on sam drzemie. W miarę jej blaknięcia wzrasta ryzyko wtargnięcia Zewnętrznych Bóstw na Ziemię, skłaniając bogów i aniołów do zacinania pasa w oczekiwaniu na potencjalny chaos.

Spotkania Ludzkości i Korupcja

Spotkania z Zewnętrznymi Bóstwami oznaczają, że człowiek zostaje 'ujrzany', co stopniowo prowadzi do jego zepsucia. Poznawanie tych bóstw ma zaraźliwy charakter, ciągnąc jednostki coraz głębiej w mrok.

Tajne Organizacje i Piąta Epoka

W miarę wkraczania ludzkości w Piątą Epokę, zaczynają pojawiać się sekretne organizacje oddane Zewnętrznym Bóstwom. Ich wpływy stopniowo przenikają do ziemskiego łańcucha bytu.

Podsumowanie

Zewnętrzne Bóstwa stanowią świadectwo niewyobrażalnej skali Pana Tajemnic oraz są nieustannym przypomnieniem o kruchości świata, w którym egzystują bohaterowie. Kosmiczne te entyty przyczyniają się do stworzenia wzniosłej i refleksyjnej atmosfery, która definiuje serię, cementując jej status w panteonie wielkich internetowych powieści.

Powiązane Powieści

Zobacz Więcej