Published on

Ewolucja Kleina Morettiego w "Lord of Mysteries"

Authors
 • avatar
  Name
  Adriana Gómez
  Bio
  Autora de novelas web, MundoNovelaWeb, 2008–2013

Spis treści

Początek: Skok Zwyczajnego Człowieka

Transmigracja i Wczesne Dni

 • Data: 28 czerwca, 1349
 • Alias: Zhou Mingrui
 • Punkt wyjścia: Klein Moretti, Widzący Sekwencji 9

Zhou Mingrui budzi się w świecie mistycyzmu jako Klein Moretti, stając w obliczu niebezpiecznej gry przeznaczenia. Z mądrością i rozwagą, przemierza swoją nową rzeczywistość, zręcznie poruszając się po zdradzieckich terytoriach Miasta Tingen i przyłączając się do Sów.

Wspinaczka przez Sekwencje

Sumienny Postęp

SekwencjaTożsamośćZnaczące UmiejętnościSzczegółowe Spostrzeżenia
9SeerWizje i WróżbiarstwoRozpoczyna swoją drogę z mocą przewidywania i wróżenia tajemniczych losów.
8ClownMistrzostwo nad ekspresjami, mistrz w ukrywaniu intencjiDoświadczony w ukrywaniu zamiarów i mistrz fałszywych łez, uczy się sztuki zachowania pozorów.
7MagicianIluzjonista i manipulator rzeczywistościąJako mistrz iluzji zgina rzeczywistość do swojej woli, rzeźbiąc scenariusze, aby poruszać się w cieniach świata.
6FacelessZdolność do zmiany tożsamości i wygląduMistrz przebierańców, przemyka przez różne osobowości tak płynnie, jak zmieniają się fale, unikając pościgu i podejrzeń.
5MarionettistKontrola nad duchowymi nićmi innych istotNiczym kompozytor dyrygujący niewidoczną orkiestrą, manipuluje nićmi duszy, komponując według własnego uznania.
4Bizarro SorcererKreator zapierających dech w piersiach sanktuariówTworzy groteskowe cuda i pełni rolę herolda dziwactw, oszałamiając percepcję.
3Scholar of YoreHistoryk wpływający na teraźniejszość i przeszłośćStrażnik starożytnej wiedzy, jego zrozumienie odbija się w czasie, umożliwiając mu przepisywanie linii historii.
2Miracle InvokerWywoływanie cudów, spełnianie życzeń innychSpełnia niemożliwe; w jego mocy leży zdolność do materializowania najgłębszych pragnień i zmieniania losów.
1Attendant of MysteriesOpiekun głębokich tajemnicJako strażnik na progu zagadek, jego służba tajemnicom jest oznaczona nieugiętym postanowieniem do odkrywania nieznanego.

Wprowadzenie świata Gehrmana Sparrowa i innych

AliasRolaOsiągnięciaZnaczące cechy
Zhou MingruiTransmigrantPodłożył podwaliny pod złożoną osobowość, jaką Klein miał się staćNiepozorny, lecz genialny, prawdziwy przetrwający w nieznanym świecie.
Klein MorettiSeerDołączył do Sów, wtajemniczony w świat mistycyzmuRozpoczyna niebezpieczną podróż, stosuje wróżbiarstwo i obejmuje nićmi losu.
Sherlock MoriartyPrywatny DetektywBada spiski, walczy z innymi BeyondersMistrz dedukcji, wtapia się w wyższe sfery towarzyskie, rozwikłując tajemnicze intrygi.
Gehrman SparrowNieustraszony PrzygodowiecPoluje na piratów, napotyka bogów, staje się The WorldNieustraszony i brawurowy, żegluje po niewyjaśnionych morzach i staje do walki z nadnaturalnymi siłami.
Dwayne DantèsMagnatWkracza do wyższych sfer społeczności, polityczne intrygiBystry biznesmen o przenikliwym zrozumieniu dynamiki władzy i bogactwa.
Merlin HermesTułacz MagSpełnione cuda, kulminując w stworzeniu utopiiSymbol nadziei i boskiej opatrzności, kreator cudów i architekt marzeń.

Podróż ku Bóstwu

Narodziny Półboga

Droga do boskości jest usiana niewyobrażalnymi wyzwaniami. Przyczepiając się do swego Kotwicy, lojalnej grupy zwolenników z Tarot Club, zmaga się z nieustającą burzą swoich cech Beyonderskich.

AniołSekwencja 2 - Miracle Invoker: Przynosi cud, przeciwstawia się osi przeznaczenia
Prawdziwe BóstwoSekwencja 0 - The Fool: Wierzchołek Arkany, Władca Prawdziwej Tajemnicy

Starcie z Boskością

Konfrontacje Losu

Spotkania Kleina z bogami, od ciepłej lecz czujnej Bogini Nocy po tajemniczego Adama, zapisały jego historię na kartach annałów. Każdy bóg, którego spotkał, pozostawił na nim nieusuwalne piętno, kierując jego los ku kosmicznym wymiarom.

Nieunikniony Sen

Spoczynek Głupca

Transcendencja czy Klątwa?
W swoim ostatecznym akcie jako The Fool, Klein rezygnuje z aktywnej roli w świecie, zapadając w głęboki sen, by walczyć z erozją zagrażającą jego istocie. Jego saga jednak się nie kończy. Dziedzictwo Kleina żyje dalej dzięki Tarot Club, a jego czyny wybrzmiewają w całym świecie.

W nieskończonej ciszy jego wypoczynku, Klein pozostaje latarnią, tichym opiekunem, czekającym na wezwanie do powrotu. Jego droga odzwierciedla podróż Głupca w tarocie - podróż spotkań, nauki i ostatecznego zrozumienia.

Klein Moretti to nie tylko postać; jest symbolem odporności i przystosowawczości ludzkiego ducha. Niezależnie od tego, czy postrzegasz go jako bohatera, zagadkę czy postać półboską, jedno jest pewne: w świecie "Lorda Tajemnic" jego imię jest wyryte w filarze legendy.

Powiązane Powieści

Zobacz Więcej