Published on

Cykle Epok: Śledzenie Historycznej Osi Czasu Lord of Mysteries

Authors
  • avatar
    Name
    Adriana Gómez
    Bio
    Autora de novelas web, MundoNovelaWeb, 2008–2013

Spis treści

Przed Epoką: Brzask Chaosu

Przed zapisaną historią Pierwotny Twórca ukształtował wszechświat, potem zapadł w głęboki sen. Jego sen rozdarł się, dzieląc na liczne osobowości takie jak Wszechmogący i Niebiański Warty Nieba i Ziemi. Katastrofalna apokalipsa przerobiła kosmos, przyciągając potężne byty zwane Zewnętrznymi Bóstwami.

Pierwsza Epoka: Wiek Chaosu

Otoczona ciemnością i zamętem, Pierwsza Epoka zaświadczyła o wzroście pierwszych prastarych bóstw, z walką o dominację Niebiańskiego Wartego i Wszechmogącego, które zakończyło się ich obopólnym unicestwieniem.

Druga Epoka: Mroczna Epoka

Starożytny Bóg Słońca przywłaszczył sobie moce prastarych bogów, zapoczątkowując erę, w której ludzkość zaczęła wyzwalać swój potencjał. Ta epoka przyniosła nam pierwszą Tablicę Bluźnierstwa, kamień węgielnym ścieżek Bytów Przeklętych.

Trzecia Epoka: Epoka Kataklizmu

Na fali dominacji Starożytny Bóg Słońca dał początek istotom jak Wieczne Palące Słońce i Prawdziwy Twórca, ale w końcu przeciwstawił się buntowi, co doprowadziło do jego tragickiego upadku i narodzenia się Drugie Tablicy Bluźnierstwa.

Czwarta Epoka: Epoka Bogów

Po upadku Starożytnego Boga Słońca, Północny Kontynent rozdrobnił się na imperia pod panowaniem nowych bóstw. Z czasem narastające napięcia wybuchły Wojną Czterech Cesarzy, konfliktem, który zgasił wiele boskich panowań.

Piąta Epoka: Era Żelaza

Po uciszeniu odgłosów przeszłości, świat przywitał rewolucję przemysłową, zapoczątkowaną przez Cesarza Roselle. Nowy mix polityki, intrygi i przełomów tajemnic otworzył erę zwaną Erą Żelaza.

Na przestrzeni burzliwej historii jesteśmy świadkami wzlotów i upadków kościołów, rodów i imperiów. Oto migawka znaczących rodzin anielskich, które kształtowały Czwartą Epokę:

ImperiumRodzinaŚcieżkaStatus
Imperium TudoraTudorowieCzerwony KapłanZniszczeni w wojnie
TrunsoestTrunsoestSędziowieWymarli wraz z Cesarzem Nocy
SalomonSalomonCzarny CesarzWiększość zniszczona w konflikcie
BalamEggersŚmierćUsiłują odrodzić Śmierć
OtchłańNoisOtchłańPotężni wśród wielbicieli demonów

Spoglądając na ten mistyczny wzorzec wyplatający się przez czas, blog przedstawia kluczowe punkty zwrotne i katastroficzne upadki, które tworzą Lord of Mysteries jako wystawny gobelin narracyjnej zawiłości.

Każda epoka wznosi fundamenty na wcześniejszych, przygotowując grunt pod epicką odyseję "Głupca", kończąc jedną opowieść i zapowiadając świat, który nieustannie ewoluuje. Cykle epok trwają — świadcząc o kosmicznym, niekończącym się taniec władzy, dziedzictwa i poszukiwania zrozumienia tajemniczego serca misteriów.

Powiązane Powieści

Zobacz Więcej