Published on

Anioły w Lord of the Mysteries

Authors
 • avatar
  Name
  Adriana Gómez
  Bio
  Autora de novelas web, MundoNovelaWeb, 2008–2013

Spis treści

Hierarchia aniołów

Droga do aniołostwa w "Lord of the Mysteries" jest wyboista, począwszy od niskich Sekwencji, aż po osiągnięcie Sekwencji 0, w której Beyonderzy mogą stać się Prawdziwymi Bogami. Anioły, umiejscowione tuż przed szczytem boskości, pełnią rolę przedsionka do boskich sił.

Święci: Sekwencja 4 i 3

Święci to istoty o niezwykłych zdolnościach, mimo że ich mityczna forma kreatury jest jeszcze nieskompletna. Na tym etapie ciągle zachowują ludzkie rysy, aczkolwiek są już znacznie wzmocnienie mistycznie.

Anioły: Sekwencja 2 i 1

To już etap, na którym osiągają pełne, mityczne formy istot i zyskują nieskończoność życia. Nie potrzebują już ziemskiego pożywienia i mogą wysłuchiwać kultu oraz modlitw składanych przez wierzących z całego świata.

Królowie Aniołów: Wywyższeni z Sekwencji 1

Stopień wyżej znajdują się Królowie Aniołów, byty, które przyswoiły sobie wiele cech Sekwencji 1 lub Unikalność ścieżki.

Prawdziwy Bóg: Sekwencja 0

Na samym szczycie hierarchii stoi Sekwencja 0, czyli Prawdziwi Bogowie, absolutni władcowie własnych ścieżek.

Anioły według ścieżek

Oto krótkie spojrzenie na niektórych aniołów i ich ścieżki w "Panu Tajemnic":

ŚcieżkaAnioł(y)
GłupiecKlein Moretti, sam Głupiec, mistrz manipulacji i zagadek.
WisielecSasrir, władca cieni i sekretów, strażnik szafotu.
SłońceDerrick Berg, nosiciel światła, który rozświetla ciemności blaskiem słońca.
ŚmierćAzik Eggers, konsul zakończenia, posłaniec wiecznego milczenia.
Czerwony KapłanAlista Tudor oraz wielcy wojownicy z szeregów pod krwawym sztandarem.

Przeznaczenie Aniołów

W "Panu Tajemnic" anioły to coś więcej niż tylko obdarzone mocą istoty - są one filarami stabilizującymi rozum Beyondersów w obliczu ogromu nadciągającej boskości. Przyglądając się wędrówce Głupca, uświadamiamy sobie, że ich rola ma dwa aspekty:

 1. Równowaga: Zapewniają stabilność w świecie wachlującym pomiędzy magią a boskością.

 2. Wiara: Ich obecność umożliwia wiernym otrzymywanie mistycznych łask i ochrony w odpowiedzi na modlitwy, a jednocześnie anioły czerpią z tego oparcie dla swojej pozycji.

Podsumowanie

Rola aniołów w mitologii "Lord of the Mysteries" wnosi kolejną warstwę złożoności i magii do już niesamowicie barwnej fabuły. Jako wysłannicy kosmicznego porządku i fundament niebiańskiej hierarchii, anioły nie tylko przemierzają przestworza – poruszają się po niebezpiecznych granicach między ludzkością, tajemniczością i boskością.

Im głębiej zanurzysz się w ten świat, tym bardziej uświadomisz sobie, że anioły mogą przynieść poruszające odkrycia w Twojej przygodzie z lekturą – "Pan Tajemnic" zawsze obfituje w niespodzianki.

Powiązane Powieści

Zobacz Więcej